Duszpasterstwo pielgrzymkowe

Archidiecezji Częstochowskiej

Mówię do wszystkich:
wyruszmy w drogę
śladami Chrystusa.
– św. Jan Paweł II

Jesteśmy jedni dla drugich
pielgrzymami, którzy
różnymi drogami zdążają
w trudzie na to samo spotkanie.
– Antoine de Saint-Exupery

Są miejsca, które Bóg obiera,
aby w nich w sposób szczególny
ludzie doświadczali
Jego obecności i Jego łaski.
– św. Jan Paweł II

Gruzja Klasyczna

 

04 - 11.07.20183.500 zł» zobacz szczegóły

Tbilisi Batumi – Mccheta – Wardzia – Forteca Rabati – Kutaisi  – Gergeti

Pielgrzymka: GRUZJA KLASYCZNA

Termin: 04.07 – 11.07.2018 r.    Cena: 3.500 zł/os.

 

 

1.Dzień (04.07): Przelot: Warszawa – Tbilisi

Wylot z Warszawy o godzinie 22:30. Przelot do Tbilisi.

2.Dzień (05.07): Tbilisi – City Tour

Lądowanie na lotnisku w Tbilisi o godz. 04:10 nad ranem. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI CITY TOUR: świątynia Metechi z XIII w. leżąca na skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni   (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb – krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Przejazd Aleją Rustawelego. Obiadokolacja. Nocleg w  Tbilisi.

3.Dzień (06.07): Tbilisi – Mccheta (Dżwari, Sweti Cchoweli) – Uplistsikhe- Akhaltsikhe

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do MCCHETY: pierwszej stolicy                i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji – wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr DŻWARI.  Następnie przejazd do GORI – miejsca, gdzie urodził się Józef Stalin. Przejazd do UPLISTSIKHE – pozostałości starożytnego miasta z VII w. p.n.e., wykutego w skalnych grotach. Leży ono          w pobliżu miasta Gori. Do XII wieku Uplistsikhe było centrum azjatyckiego handlu, gdzie zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Przejazd do Akhaltsikhe. Obiadokolacja oraz nocleg.

4.Dzień(07.07): Akhaltsikhe – Wardzia – Forteca Rabati – Kutaisi

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miasta skalnego WARDZIA, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Mtkwari. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, kapliczki, piwnice na wino oraz liczne tunele. Zwiedzanie jaskini, gdzie mieści się niewielki monastyr zajmowany przez 6 mnichów.  Powrót do AKHALTSIKHE, gdzie zobaczymy imponującą fortecę Rabati (museum etnograficzne w fortecy nieczynne w poniedziałki). Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja oraz nocleg.

5.Dzień (08.07): Kutaisi – Batumi (City Tour) – Kutaisi

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie BATUMI – spacer nadmorską promenadą. Najważniejszymi zabytkami są turecki meczet, kościół katolicki, kamienice itd. Atmosferę miasta podkreślają liczne kawiarnie, oferujące turecką kawę i baklawę. Czas wolny. Przejazd do Kutaisi. Kolacja oraz nocleg.

6.Dzień (09.07): Kutaisi – Bagrati –  Klasztor Gelati – Gudauri

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie katedry BAGRATI (pod ochroną UNESCO) z XI wieku. Przejazd do klasztoru GELATI (pod ochroną UNESCO) z akademią, założoną przez jednego z najwybi- tniejszych królów Gruzji, Dawida Budowniczego (1089–1125). Podziwianie unikalnych fresków przedstawiających świętych            i gruzińskich władców. Tuż za głównym wejściem do katedry znajduje się grób króla Dawida Budowniczego. Przejazd do Gudauri. Obiadokolacja oraz nocleg.

7.Dzień (10.07): Gudauri – Gergeti – Ananuri – Tbilisi

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Kazbegi. Wycieczka samochodami terenowymi przez piękne doliny i lasy do XIV-wiecznego kościoła GERGETI p.w. Świętej Trójcy, leżącego ponad wioską Stephantsminda, na wysokości 2170 m n.p.m. Przy sprzyjającej pogodzie, można ujrzeć Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Tbilisi. Po drodze zwiedzimy twierdzę ANANURI. (XVII w.). Uroczysta obiadokolacja pożegnalna wraz z pokazem folklorystycznym, nocleg.

8.Dzień(11.07): Wykwaterowanie – Przelot: Tbilisi – Warszawa

Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot o godzinie 04:55. Przelot  na  trasie:  Tbilisi –  Warszawa.  Przylot  do  Warszawy

o godz. 06:40.

ŚWIADCZENIA:

  • Przelot samolotem:

Warszawa (Lotnisko Chopina) – Tbilisi – Warszawa  (Lotnisko Chopina)

  • Transfer z lotniska/ na lotnisko
  • Autokar gruziński podczas trwania wycieczki
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3osobowe z łazienkami (2 noclegi w Tbilisi, 1 nocleg w Gudauri, 1 nocleg        w Akhaltsikhe, 2 noclegi w Kutaisi).
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 uroczysta kolacja wraz z pokazem folklorystycznym
  • Ubezpieczenie: KL (10.000 Euro), NW (15.000 zł), bagaż podróżny (1.000 zł), CP – choroby przewlekłe
  • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA:

Obligatoryjnie należy posiadać kwotę 120 USD na osobę. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, przejazd samochodami terenowymi do Kościoła p.w. Świętej Trójcy w Gergeti, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.

Cena pielgrzymki nie zawiera również wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, napojów do obiadokolacji, przejazdu na lotnisko w Warszawie i powrotu z lotniska do Wrześni.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1-osobowego 160 USD.

 

W każdym dnu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.

Zapisy :

Ks. Michał Jaskuła 785 362 092

 Pobierz program

ZAPISZ SIĘ