Duszpasterstwo pielgrzymkowe

Archidiecezji Częstochowskiej

Mówię do wszystkich:
wyruszmy w drogę
śladami Chrystusa.
– św. Jan Paweł II

Jesteśmy jedni dla drugich
pielgrzymami, którzy
różnymi drogami zdążają
w trudzie na to samo spotkanie.
– Antoine de Saint-Exupery

Są miejsca, które Bóg obiera,
aby w nich w sposób szczególny
ludzie doświadczali
Jego obecności i Jego łaski.
– św. Jan Paweł II

Pielgrzymka do Ziemii Świętej

11 - 18.11.20173.850 zł» zobacz szczegóły

Pielgrzymka Archidiecezji Częstochowskiej do Ziemii Świętej.

BETLEJEM – HAJFA– JEROZOLIMA– KAFARNAUM – GALILEA – BETANIA – AIN KAREM – BETLEJEM

Dzień 1 (11.11.2017, sobota)

W godzinach porannych przejazd na lotnisko w Katowicach  – odprawa bagażowo – biletowa Po przylocie w godzinach południowych do Tel Avivu – przejazd do Betlejem. Pielgrzymowanie po Ziemi Świętej rozpoczniemy od  nawiedzenia Bazyliki Narodzenia Pańskiego – miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa, Groty Mlecznej oraz Pola Pasterzy. Po nawiedzeniu którego przejedziemy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 (12.11.2017, niedziela)

Śniadanie. Przyjazd do Cezarei Nadmorskiej , gdzie nawiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – kościół Stella Maris skrywającym Grotę Eliasza . Dalej pojedziemy do  Nazaretu  – wizyta w Kościele  Zwiastowania NMP, Kościele św. Józefa  oraz Kanie  Galilejskiej  – gdzie Jezus dokonał  pierwszego cudu – przemiany wody w wino Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (13.11.2017, poniedziałek)

Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw – słynącą z Kazania Jezusa – nawiedzimy Kościół Błogosławieństw. Następnie przejedziemy do Tabgha – gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba oraz kościół Prymatu św. Piotra (miejsca gdzie Pan Jezus przekazał  św. Piotrowi władzę w Kościele). Dalej nawiedzimy Kafarnaum –  gdzie znajdują się ruiny domu rodzinnego św. Piotra. Następnie  przejdziemy nad Jez. Galilejskie, gdzie  Łodzią Piotrową popłyniemy po jeziorze. Na koniec dnia przejedziemy do Yardenit,  gdzie  w wodach Jordanu Jezus został ochrzczony przez Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4 (14.11.2017, wtorek)

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od przejazdu na Górę Tabor – miejsca Przemienienia Pana Jezusa. Z góry rozpościerają się niezwykłe widoki na Nazaret i Jezioro Galilejskie. Następnie przejedziemy Doliną Jordanu poprzez pustynię Judzką do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi – zobaczymy m.in. synkomorę Zacheusza  oraz Górę Kuszenia. Dalej pojedziemy  nad Morze Martwe położone 450 m poniżej poziomu morza, gdzie będzie możliwość  skorzystania z kąpieli. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 (15.11.2017, środa)

Śniadanie. Przejście przez Bramę św. Stefana do Starego Miasta Jerozolimy. Nawiedzimy Kościół  św. Anny wraz z Sadzawką Betesda. Następnie idąc drogą krzyżową (Via Dolorosa) złożymy wizytę w Litostotos u Panien Syjońskich, dalej dotrzemy do Bazyliki Grobu Bożego. Zwiedzimy bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Po południu pójdziemy na Syjon chrześcijański skąd rozpościera się wspaniały widok na górę Oliwną i okolicę. Nawiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik  i grób Dawida. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 (16.11.2017, czwartek)

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wjazdu na Górę Oliwną,  skąd zobaczymy przepiękną panoramę „Złotego Miasta” – Jerozolimy, Meczet Wniebowstąpienia oraz kościół Pater Noster. Schodząc z Góry Oliwnej drogą palmową nawiedzimy kościół  Dominus Flevit (Pan zapłakał), pomodlimy się w Bazylice Getsemani, Bazylice Narodów. Nawiedzimy grotę Judasza oraz prawosławną Bazylikę Zaśnięcia NMP. Następnie przejedziemy do Starej Jerozolimy – po wejściu na Plac Świątynny dojdziemy pod  Ścianę Płaczu. Krótka wizyta w dzielnicy żydowskiej. Na zakończenie dnia nawiedzimy  Kościół św. Piotra in Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7 (17.11.2017, piątek)

Śniadanie. Najpierw udamy się do Betanii ,  gdzie nawiedzimy dom Marii, Marty  i Łazarza, Następnie przejedziemy do Yad Vashem – Muzeum Holokaustu. Potem udamy się  do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 (18.11.2017, sobota)

W godz. dopołudniowych transfer na lotnisko do Tel Avivu, przelot do Katowic.

CENA :  3.850,00 zł / os

 

Świadczenia zawarte w cenie:

ZAKWATEROWANIE:  8 noclegów w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami

WYŻYWIENIE: 7 śniadań , 7 obiadokolacji

TRANSPORT:
Transfery autokarami klimatyzowanymi  :  Częstochowa – lotnisko – Częstochowa , lotnisko – hotel – lotnisko ,realizacja programu pobytowego w Izraelu

UBEZPIECZENIE:
Signal Iduna TRAVEL –   KL (30 000 EUR ) + NNW (20 000 PLN) + BAGAŻ

INNE:

Opiekę księdza  i  pilota na całej trasie .

Cena zawiera również  :

  • koszty biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników oraz słuchawek,
  •  system Alma Tour Guide (bezprzewodowy elektroniczny system komunikowania się pomiędzy pilotem przewodnikiem a uczestnikami wycieczki powodujący, że podczas zwiedzania cały czas uczestnicy słyszą zarówno przewodnika jak i pilota grupy).

Cena nie zawiera:

  • kosztów dodatkowych ubezpieczeń (koszty rezygnacji), obowiązkowych opłat za napiwki – 70 USD, dopłaty do pokoju 1 osobowego (185 USD), napojów do kolacji  świadczeń nie wymienionych w ofercie.  

Informacje praktyczne .

W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Cena ewentualnych dodatkowych posiłków w trakcie zwiedzania we ok. 12 USD ( płatne przez uczestników indywidualnie ). Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 USD na os.

 Pobierz program

ZAPISZ SIĘ