Duszpasterstwo pielgrzymkowe

Archidiecezji Częstochowskiej

Mówię do wszystkich:
wyruszmy w drogę
śladami Chrystusa.
– św. Jan Paweł II

Jesteśmy jedni dla drugich
pielgrzymami, którzy
różnymi drogami zdążają
w trudzie na to samo spotkanie.
– Antoine de Saint-Exupery

Są miejsca, które Bóg obiera,
aby w nich w sposób szczególny
ludzie doświadczali
Jego obecności i Jego łaski.
– św. Jan Paweł II

Pielgrzymka Sanktuaria Maryjne Europy

26.09 - 07.10.20171.270 zł + 440 E» zobacz szczegóły

Pielgrzymka Archidiecezji Częstochowskiej Sanktuaria Maryjne Europy Francja – Hiszpania – Portugalia

La Salette –  Avignon – Lourdes – Salamanca – Coimbra –  Fatima – Avila –  Madryt  –  Saragossa – Montserrat – Barcelona – Monaco

100lecie objawień Fatimskich !


Dzień 1 (26.09.2017, wtorek)

Podstawienie autobusu w CZĘSTOCHOWIE  ok godz. 08.00 . Przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji (jazda non stop z krótkimi przerwami na posiłki – prowiant własny uczestników).

Dzień 2 (27.09.2017, środa)

W godz. dopołudniowych przyjazd do LA SALETTE, gdzie w krajobrazie alpejskich szczytów znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Matka Boża ukazała się jeden jedyny raz dnia 19 września 1846 roku dwojgu pastuszkom: 15-letniej Melanii Calvat  i 11-letniemu Maksyminowi Giraud na górze wznoszącej się nad La Salette, w Alpach wysokich we Francji. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja. Udział w procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3 (28.09.2017, czwartek)

Śniadanie. Po którym nawiedzimy Sanktuarium – msza święta w miejscu, gdzie na tle wysokich szczytów Alp objawiła się dwojgu pastuszkom Matka Boża. Przejazd do LOURDES – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Po drodze zatrzymamy się na krótkie zwiedzanie AVIGNONU – zobaczymy słynny Pałac Papieski i Most St. Benezet. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (29.09.2017, piątek)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Zobaczymy Bazylikę Różańcową i Bazylikę Piusa X. Nawiedzimy Grotę Massaielle, w której  Matka Boża objawiła się św. Bernadetcie. Weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej na tzw. Kalwarii Lourdzkiej. Tutaj polecamy wiele powierzonych nam intencji. Po południu nabożeństwo dla chorych przed Bazyliką. Zabieramy wodę ze źródełka. Powrót do domu pielgrzyma. Kolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowy z lampionami. Przeżycia trudno opisać. Nocny przejazd do Portugalii. Jazda non stop krótkimi postojami na jedzenie (prowiant własny uczestników).

Dzień 5 (30.09.2017, sobota)

W godzinach porannych przerwa na śniadanie – przyjazd do SALAMANKI, gdzie  obejrzymy jeden z najstarszych w Europie uniwersytet. Następnie przejedzmy do COIMBRY. Nawiedzimy tam  klasztor, w którym  siostra Łucja miała objawienia Najświętszej Marii Panny. Dalej  jedziemy w kierunku oceanu. Krajobraz nieco odmienny – kolor ziemi czerwony, roślinność w ciemnej zieleni. Przy zabudowaniach widzimy drzewa pomarańczowe i cytrynowe. Krótki pobyt nad oceanem. Przyjazd w godz. popołudniowych do FATIMY. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 (01.10.2017, niedziela)

Śniadanie. Całodzienny pobyt w FATIMIE. Będziemy uczestniczyć w DRODZE KRZYŻOWEJ. Prowadzi ona wśród gajów oliwnych. Tylko one rosną tu na kamienistej ziemi. Tutaj dzieciom objawił się Anioł Pokoju. Zwyczajem jest zakup figurki Matki Boskiej Fatimskiej do parafialnego Kościoła. Wybór trudny bo różnią się nieznacznie tylko odcieniem sukni i wzorem na płaszczu. Twarze są wszystkie jednakowe, zatroskane. Jedna zdaje się czekać na nas. Wybierają wszyscy. Następnie powrócimy do Sanktuarium – miejsca objawień, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Zobaczymy Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz Pomnik Jana Pawła II.  Po obiadokolacji  msza św. oraz wieczorna procesja różańcowa na placu z lampionami. Mieszanina ras i języków. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 7 (02.10.2017, poniedziałek)

Śniadanie. Po którym przejedziemy do AVILI – gdzie będziemy podziwiać średniowieczne miasto, mury obronne, romańską Bazylikę św. Wincentego oraz katedrę pełną pięknych ołtarzy, rzeźb i grobowców. Następnie udamy się do  MADRYTU, od XVI stolicy Hiszpanii. Krótkie zwiedzanie miasta: spacer  klimatycznymi uliczkami wieczornego Madrytu na słynny plac Puerta Del Sol, pod pomnik symbolu Madrytu – „Niedźwiadka Pod Drzewem truskawkowym”. Powrót do hotelu bulwarem wzdłuż Parku Królewskiego.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 (03.10.2017, wtorek)

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie MADRYTU – przejazd pod Katedrę Madrycką – msza św. w kaplicy w katakumbach . Krótkie zapoznanie się z dawną historią Madrytu – odkrywka archeologiczna starych murów granicznych przy Katedrze Spacer koło Pałacu Królewskiego na drugi słynny Plac Madrytu Plaza Major. Następnie udamy w dalszą drogę na wybrzeże Costa Brava. Po drodze krótki postój w SARAGOSSIE – wizyta w Bazylice de Neostra Seniora z legendarną kolumną na której miał się ukazać św. Jakubowi Matka Boska w 40 r. n.e . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 (04.10.2017, środa)

Śniadanie. Po którym przejedziemy na wzgórze MONTSERRAT, gdzie znajduje się Sanktuarium Czarnej Madonny, najważniejsze miejsce dla Katalończyków. Tutaj spędzimy niezapomniane chwile przy niewielkiej figurce Madonny z Dzieciątkiem, nazywanej pieszczotliwie La Morena – msza św. Następnie przejedziemy do BARCELONY – stolicy Katalonii. Zwiedzanie rozpoczniemy od uroczego Parku Guell położonego nad wzgórzem nad miastem a zaprojektowanego przez znakomitego artystę Antoniego Gaudiego. Następnie przejedziemy pod Sagradę Familię – kościół, dzieło tego samego architekta, będące symbolem Barcelony oraz do najpiękniejszej ulicy świata – La Ramblas  W dalszej kolejności przejedziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10 (05.10.2017, czwartek)

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy w sercu wypoczynku na wybrzeżu Costa Brava, czas wolny. W ciągu dnia przerwa na obiad. Około godz. 19.00 dodatkowa pożegnalna kolacja w hotelu. Po posiłku wyjazd z  Costa  Brava. Nocny przejazd  do Francji.

Dzień 11 (06.10.2017, piątek)

Przejazd do KSIĘSTWA MONACO, po drodze przerwa na poranną toaletę oraz śniadanie. 3 godz. pobyt w sercu lazurowego wybrzeża – zwiedzanie Monaco i Monte Carlo. Zobaczymy m.in. Katedrę Św. Mikołaja, Pałac Książęcy, Kasyno, zmianę warty przed pałacem Książęcym, czas wolny. Przyjazd do hotelu we Włoszech. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12 (07.10.2017, sobota)

Dalsza część podróży z krótkimi przerwami na toaletę i posiłki (prowiant własny uczestników). Powrót do kraju w godzinach nocnych. Zakończenie Pielgrzymki.

 CENA :    1.270,00 zł  + 440 euro

Świadczenia zawarte w cenie:

ZAKWATEROWANIE:
8 noclegów w hotelach ** i *** pokoje 2,3 os. z łazienkami: 1 nocleg w La Salette , 1 nocleg w Lourdes, 2 noclegi w Fatimie, 1 nocleg w Madrycie , 2 noclegi na wybrzeżu Costa Brava, 1 nocleg w ok. Werony.

WYŻYWIENIE:
7 śniadań , 7 obiadokolacji + dodatkowo (kolacja w Lourdes, śniadanie w Salamance i Cannes, obiad w hotelu na wybrzeżu Costa Brava).

TRANSPORT:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem , siedzenia lotnicze – fotele rozkładane do tyłu i na boki.

UBEZPIECZENIE:
Signal Iduna S. A. – KL (20 000 EUR z chorobami przewlekłymi) + NNW (15 000 PLN), + BAGAŻ (1 000 PLN).

INNE:
Opiekę księdza  i  pilota na całej trasie .

Cena zawiera również  :

  • koszty biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników oraz słuchawek,
  •  system Alma Tour Guide (bezprzewodowy elektroniczny system komunikowania się pomiędzy pilotem przewodnikiem a uczestnikami wycieczki powodujący, że podczas zwiedzania cały czas uczestnicy słyszą zarówno przewodnika jak i pilota grupy).

Cena nie zawiera:

  • kosztów dodatkowych ubezpieczeń  (koszty rezygnacji) , dopłaty do pokoju 1 osobowego , świadczeń nie wymienionych w ofercie .

Informacje praktyczne .

W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Cena ewentualnych dodatkowych posiłków w trakcie zwiedzania we ok. 12 EUR ( płatne przez uczestników indywidualnie ). Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 EUR na os.

 Pobierz program

ZAPISZ SIĘ